Sitemap-20   mail 20 

Konferencija ,,Seksualinė prievarta prieš vaikus: atskleidimas, pagalba ir prevencija”

Konferencija ,,Seksualinė prievarta prieš vaikus: atskleidimas, pagalba ir prevencija”

Jurbarko švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė  rugsėjo 20 d. dalyvavo konferencijoje Vilniuje ,,Seksualinė prievarta prieš vaikus: atskleidimas, pagalba ir prevencija”.

Tarptautiniai ir šalies ekspertai dalinosi savo ilgamete patirtimi apie tyrimo ir pagalbos nukentėjusiems galimybes, pateikė naujausiais tyrimais paremtas rekomendacijas, paskatino naudotis išmaniosiomis technologijomis, vykdant smurto prieš vaikus prevenciją. Konferencijoje buvo pristatyta e. mokymų sistema (www.pvcmokymai.lt), kurioje patogiai pateikta informacija, kaip tėvams ir specialistams kalbėtis su vaikais apie kūną, saugumą, pavojingas situacijas, kad jie netaptų seksualinės prievartos aukomis. 

 

Tyrimų duomenimis, Europoje vienas iš penkių nepilnamečių, patiria seksualinę prievartą, tačiau šiai problemai spręsti vis dar neskiriama pakankamai dėmesio. Net 90 proc. atvejų lieka neatskleista, o tėvai per mažai kalbasi su vaikais apie saugumą internete ir realiame gyvenime. 

Paramos vaikams centro užsakymu rinkos analizės ir tyrimų grupė UAB “RAIT” atliko apklausą, kurioje dalyvavo daugiau kaip 200 tėvų, auginančių 5-11 metų vaikus. Paaiškėjo, kad tik trys iš septynių (43 proc.) kalbėjosi su savo mažamečiais apie seksualinę prievartą. Dažniausiai tėvai įspėja vaikus, kaip bendrauti su nepažįstamaisiais, kad neturėtų būti liečiami ir apie pedofilijos problemą. 

Respondentų nuomone, apie kūną ir saugumą su vaikais turėtų kalbėtis ne tik tėvai, bet ir pedagogai. Derėtų aptarti, kur ieškoti pagalbos, susidūrus su seksualine prievarta, mokyti įvardinti intymias vietas, sustabdyti nepageidaujamą elgesį. 

Jurbarko švietimo centro specialistai rekomenduoja pasinaudoti nemokama galimybe tobulinti savo žinias šioje srityje, naudojantis e. mokymų sistema www.pvcmokymai.lt.