Sitemap-20   mail 20 

Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena

1982 m. birželio 4 d. Beiruto gyvenamuosiuose rajonuose Izraelio kariai subombardavo namus. Žuvo šeimos, tarp kurių – daug vaikų. Tų pačių metų rugpjūčio 19 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 4-ąją Tarptautine agresijos prieš vaikus diena.

Paradoksalu, bet suaugusieji dažnai tampa ir skriaudėjais, ir gynėjais. Agresiją, smurtą lengviau nukreipti į vaikus, nes jie laikomi silpnesniais. Kai vaikams derėtų džiaugtis vaikyste, jiems tenka išgyventi tai, kas atima netgi norą gyventi. Per karalių Saliamoną Dievas yra pasakęs: ,,Teisus elgesys yra gyvenimo medis, o smurtas atima gyvenimą“.

Agresija yra viena aktualiausių šiandieninių problemų. Kartais mes patys net nepajaučiame, kuomet žeminame kitą žodžiais, o dar blogiau - užgauliojame fiziškai. Nepamirškime, jog jaunuoliai yra suaugusiųjų veidrodis, mes jiems rodome elgesio pavyzdžius. Jeigu mes elgsimės agresyviai, tuomet vaikas tai priims kaip tinkamo elgesio pavyzdį ir taikys savo aplinkoje. Tokio elgesio paauglys mokosi ne tik iš tėvų, bet ir iš kitų, jam autoritetingų, asmenų bei aplinkos: suaugusiųjų, draugų, mokytojų, televizinių ar kompiuterinių herojų. Svarbiausia su vaiku nuoširdžiai bendrauti, tuomet jis jausis mylimas, priimtas, suprastas ir neieškos autoritetų už šeimos ribų.

Tarptautinės agresijos prieš vaikus dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų, patiriančių smurtą ir agresiją, problemą Lietuvoje.

Nelikime abejingi!!!

 

Vaik

Atnaujinta Pirmadienis, 03 birželio 2019 09:43