Sitemap-20   mail 20 

Projektas jaunimui „Atrask save“ įgauna pagreitį

Jau keli mėnesiai, kai Jurbarko krašto jaunuoliai dalyvauja JGI projekte „Atrask save“.  

Projekto tikslas – individualiai kiekvienam nedirbančiam ir nesimokančiam 15-29 m. jaunam žmogui padėti geriau pažinti save, įsivardinti savo poreikius, artimiausius gyvenimo tikslus, susiplanuoti jų įgyvendinimą, susikurti palaikančią aplinką, siekti savirealizacijos, tikslingai pasirinkti studijų kryptį, mokymosi įstaigą arba padėti ieškoti patinkančios darbinės veiklos.

Tai puiki galimybė jaunam žmogui, kuris nori keisti susidariusią situaciją, patirti naujus iššūkius, susivokti, ką toliau veikti gyvenime ir koks jo gali būti kelias į laimę, bet yra pasimetęs ir reikia šiek tiek pagalbos.

Kiekvienas jaunuolis, atsižvelgiant į individualius poreikius, dalyvauja jį dominančioje veikloje. Šiuo metu vienas - savanoriauja pasirinktoje įstaigoje, kiti – atranda naujus pomėgius, įgyja patirtį pažindami save, savo galimybes ir kitus.

Ypač sėkmingas Jurbarke bendradarbiavimas tarp Jurbarko švietimo centro ir Sandros Mielkaitytės vadovaujamų kūrybinių dirbtuvių, kurios įsikūrusios Žemaitės g. 14. Čia dalyviai gali išbandyti ne tik savo menines jėgas, atsipalaiduoti, įgyti pasitikėjimo savimi, pasidalinti patirtimi su kitais.

Dalyvės Raimondos patirtis: „Aš labai džiaugiuosi galimybe dalyvauti šiame projekte. Visiems rekomenduoju. Susipažinau su Sandra iš kūrybinių dirbtuvių. Ji man parodė, ką galima gaminti iš įvairių „atliekų, šiukšlių“. Labai dėkinga esu jai ir Janinai. Pradėjau patikėti, kad galiu pati ką nors sukurti, kas kitiems sukelia džiaugsmą ir nuostabą. Galiu ir kitus išmokyti tai, ką pati moku. Mano vyras stebisi, ką grįžusi rodau padariusi ir ką pradedu kurti namuose. Vaikai taip pat noriai prisijungia, kartu ieškom gamtinių medžiagų, lipdome, dažome. Labai tikiuosi, kad šis naujas mano pomėgis ateityje galėtų tapti darbine veikla.“

Kita projekto dalyvė Odeta džiaugiasi savo naujai įgyjama patirtimi savanoriaudama:  „Projektas „Atrask save“ suteikė galimybę atlikti savanorystę Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko rajono agentūroje. Nors savanorystė dar tik įpusėjo, tačiau jau dabar įgijau nemažai patirties. Turiu kasdienines savo užduotis, bet taip pat kasdien susiduriu su naujais iššūkiais, kurie leidžia nenustoti vietoje ir tobulėti toliau. Dirbu labai draugiškame kolektyve su specialistais, kurie puikiai išmano savo darbą, todėl labai įdomu iš jų pasisemti patirties ir naujų žinių. Tai puiki galimybė, susipažinti su naujais žmonėmis, įsilieti į darbinę aplinką, įgauti naujų įgūdžių ir didesnio pasitikėjimo savimi.“

Dalyvaujantieji projekto „Atrask save“ veiklose, jauni žmonės yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, turi galimybę rinktis iki keturių mėnesių trunkančią savanorišką tarnybą, įsitraukti į visuomenei naudingą veiklą, ieškoti atsakymų į iškilusius klausimus. Veikla vykdoma palydint JGI koordinatoriui arba kitų asmenų, kurie turi tam kompetenciją

Projektą vykdo Lietuvos darbo birža ir Jaunimo reikalų departamentas. Jurbarko rajone partneriai - Jurbarko švietimo centras. Įgyvendinimo laikotarpis: 2015 m. spalio 1 d. - 2018 m. rugpjūčio 31 d. Projekto dalyviai: 15–29 metų niekur nedirbantis, nesimokantis, mokymuose nedalyvaujantis bei neregistruotas darbo biržoje jaunimas (trumpinys - NEET). Projektas „Atrask save“ finansuojamas Jaunimo užimtumo iniciatyvos, Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Jaunimo užimtumo didinimas“.

Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorė teikia reikalingą informaciją ir konsultacijas jaunam žmogui apie būstą, verslumą, darbo ir tarpasmeninius santykius, mobilumą, laisvalaikį, žmogaus teises, socialines problemas, sveikatą ir kt.

Visus norinčius prisijungti prie projekto veiklų (organizacijas, įmones, kurios gali priimti savanoriauti, praktikai, pameistrystės principu, ar dirbti) ar skleisti informaciją, tarpininkauti nukreipiant jaunimą į Jurbarko švietimo centrą, maloniai kviečiame bendradarbiauti.

Daugiau informacijos apie projektą ir vykdomas veiklas, projekto dalyvius, suteiks Jurbarko švietimo centre dirbanti jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) metodininkės darbui su jaunimu Irmanta Valošinienė ir Gražina Jakubonienė,

 el. paštu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu mob. tel. +370-633-38761

Adresas:  Dariaus ir  Girėno g.120a, Jurbarko švietimo centras 

Informacija internete adresu:www.jurbarkosc.lt/atrask-save

Darbo laikas, kontaktai

bg.notwork time   Nedirbame
bg.work time   14-19
bg.work time   14-19
bg.work time   14-19
bg.work time    14-20
bg.work time   14-20
bg.notwork time   Nedirbame

 Kontaktai:

Adresas  Kauno g. 36, Jurbarkas

Telefono numeris +370 447 51 330

El. paštas  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

mes facebooke

  

DSCN0377

DSCN0380INFO plakatasDSCN0384

Jaunimo informavimo taškas – viena iš Eurodesk atstovybių Lietuvoje, kur jaunimas turi galimybę gauti reikalingą informaciją arba konsultuotis įvairiais jiems rūpimais klausimais. Jurbarke Jaunimo informavimo taškas pradėjo veikti 2014 m. pabaigoje ir yra įsikūręs JŠC Atviros jaunimo erdvės patalpose. Čia yra paruoštas informacinis kampelis jaunimui aktualiomis temomis - kiekvienas jaunas žmogus gali ieškoti informacijos apie įsidarbinimo galimybes, laisvalaikio praleidimo būdus ir vietas, visuomeninę veiklą, savanorystę ir kt.

Jeigu kyla klausimų, norisi pasitarti ar susižinoti rūpimos informacijos -

VISADA ESI ČIA LAUKIAMAS!

Zemelapis1 

 Interaktyvus jaunimo politikos žemėlapis yra skirtas pavaizduoti jaunimo politiką Lietuvoje formuojančias ir įgyvendinančias organizacijas, institucijas bei asmenis, suteikti jų „vizitines korteles“. Žemėlapis skirtas jaunimui, su jaunimu dirbančioms organizacijoms, viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių atstovams, siekiant vieningai informuoti apie regioninius jaunimo politikos tinklus.